Home Przemysł Dlaczego proces odpylania jest taki ważny ?

Dlaczego proces odpylania jest taki ważny ?

written by admin March 3, 2016

Odpylanie przemysłowe stanowi jeden ze znaczących procesów jakie występują w wielu gałęziach przemysłu. Dlatego też wszelkie instalacje odpylania przemysłowego czy też określone systemy odpylania powinny być wykonane niezawodnie i profesjonalnie. Instalacje odpylania przemysłowego, które zostały wykonane w prawidłowy sposób są w stanie przynieść wiele korzyści dla zakładu pracy, w którym się znajdują. Należy pamiętać, że wszelkie zanieczyszczenia na terenie zakładu pracy działają w szkodliwy sposób na pracowników ale także na samą pracę urządzeń. Dlatego też wszelkie zanieczyszczenia należy niwelować już u samego źródła.

ceag ex


Opary, wszelkie zapylenia, zbyt wysokie ciepło technologiczne oraz wiele innych czynników niezmiernie negatywnie wpływają na zdrowie pracowników. Ponadto bardzo utrudniają i znacznie pogarszają warunki pracy przy jednoczesnym obniżeniu jej efektywności.
Industrial dedusting to proces odpylania który ma na celu wyeliminowanie wszelkich gazów oraz pyłów, jakie powstają w różnych procesach pracy, na przykład podczas spawania, cięcia, szlifowania, śrutowania, malowania, obróbki skrawaniem, polerowania, mieszania produktów, kruszenia, transportowania materiałów oraz podczas wielu innych procesów.
Jednocześnie należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującym prawem, to właśnie pracodawca zobowiązany jest do ochrony pracowników. Jest zobowiązany do zapewniania im bezpiecznych oraz higienicznych warunków pracy. Dlatego też odpylanie przemysłowe odgrywa niezmiernie ważną rolę w przemyśle. Dba o zdrowie i bezpieczeństwo nie tylko pracowników ale i urządzeń znajdujących się w zakładzie pracy. Jednym z czynników przemawiających za instalowaniem tego typu urządzeń jest między innymi możliwość uchronienia pracowników przed chorobami mającymi związek z pyłami.
Wszelkie instalacje odpylające stosowane są w różnych gałęziach przemysłu. Można tu wymienić między innymi przemysł drzewny, spożywczy czy chemiczny, a także energetyczny, metalurgiczny oraz przemysł odlewniczy.

1 comment

1 comment

Kasandra September 15, 2016 at 1:13 pm

Czy każdy przedsiębiorca posiadający zakład, niezależnie od jego wielkości ma obowiązek zainstalowania odpylaczy przemysłowych? Mój sąsiad posiada niewielki zakład stolarski. Niestety kiedy wiatr wieje w stronę mojego domu czuć pył z obrabianych materiałów, oraz zapach lakieru i farb. Moje rozmowy z sąsiadem niestety nie przyniosły żadnych pożądanych skutków i zastanawiam się, czy mogę gdzieś to zgłosić? Nie chce być konfidentem, ale to zanieczyszczone powietrze jest naprawdę uciążliwe, dodatkowo mam małe dzieci i boję się, że mogą się pochorować. 

Leave a Comment